Class 2A consolation semifinals

138: Dao Keokhamthong, Sioux Center junior 26-3 - decisioned Brady Ortner (Vinton-Shellsburg) 9-7

170: Kalen Meyer, Central Lyon/George-Little Rock senior 29-3 - major decisioned Jared Voss (West Delaware) 10-2

285: Jordan VerMeer, West Lyon senior 43-2 - pinned Ethan Hooyer (Sioux Center) 4:17

285: Ethan Hooyer, Sioux Center junior 40-7 - pinned by Jordan VerMeer (West Lyon) 4:17

Class 1A consolation semifinals

126: Cameron Clark, West Sioux junior 40-6 - decisioned Brooks Meyer (Denver) 6-1

132: Mikey Baker, West Sioux sophomore 46-5 - pinned Quinten Aney (Mediapolis) 5:22

138: Cullen Koedam West Sioux junior 50-1 - decisioned Sam Hackett (Columbus Catholic) 6-2

152: Jace Mulder, Western Christian sophomore 41-2 - decisioned by T.J. Lau (East Buchanan) 7-0

170: Dahson De Jong, Sibley-Ocheyedan senior 43-5 - decisioned by Max Kohl (Lisbon) 6-1

182: Carson Lynott, West Sioux junior 17-2 - pinned Cayden Miller (Midland) :57

Class 2A placement matches

113: Seventh place - Osvaldo Ocampo, Sheldon-South O'Brien senior 37-7 - major decisioned by Dalton Rowe (Bondurant-Farrar) 15-2

138: Third place -  Dao Keokhamthong, Sioux Center junior 26-4 - decisioned by Chase Thomas (Crestwood) 12-7

170: Third place - Kalen Meyer, Central Lyon/George-Little Rock senior 29-4 - pinned by C.J. Walrath (Burlington Notre Dame/Danville) 3:13

220: Seventh place - Easton Fleshman, West Lyon junior 30-8 - major decisioned Kain Nelson (Clarion-Goldfield-Dows) 13-2

285: Third place - Jordan VerMeer, West Lyon senior 43-3 - decisioned Aaron Graves (Southeast Valley) 6-3

285: Fifth place - Ethan Hooyer, Sioux Center junior 41-7 - decisioned Chase Crooks (Charles City) 5-1

285: Seventh place - Nick Bronstad, Okoboji/Hartley-Melvin-Sanborn junior 35-15 - decisioned by Keean Kamerling (Mount Vernon) 1-0

Class 1A placement matches

126:Third place -  Cameron Clark, West Sioux junior 40-7 - decisioned by Clayton McDonough (Central Springs) 2-0

132: Third place - Mikey Baker, West Sioux sophomore 46-6 - decisioned by Hagen Heistand (Logan-Magnolia) 9-6

138: Third place - Cullen Koedam West Sioux junior 51-1 - major decisioned Karter Krapfl (Hudson) 11-3

145: Seventh place - Garrett Sarringar, Sibley-Ocheyedan senior 31-7 - pinned Alex Beaty (Lake Mills) 3:31

152: Fifth place Jace Mulder, Western Christian sophomore 41-3 - decisioned by Ben Foelske (Denver) 3-1

170: Fifth place Dahson De Jong, Sibley-Ocheyedan senior 43-6 - decisioned by Cael McLaren (CB St. Albert) 3-1

182: Third place - Carson Lynott, West Sioux junior 18-2 - decisioned Elijah Wagner (Lake Mills) 5-2.

Class 1A championships

113: Braden Graff, West Sioux junior 42-1 - decisioned by Garret Rinken (Nashua-Plainfield) 4-2

195: Tristan Mulder, Western Christian senior 31-0 - won by technical fall over Blake Brocka (Tripoli) 16-0 4:41.

Class 2A championships

220: Dylan Winkel, Central Lyon/George-Little Rock senior 31-1 - decisioned by Kobe Simon (West Liberty) 6-4.